Profilaktinis sveikatos tikrinimas

Šeimos gydytojai ne tik diagnozuoja ir gydo įvairias vaikų ligas, bet ir teikia kitas paslaugas mažiesiems. Bene svarbiausios – profilaktiniai sveikatos patikrinimai, kurių dėka, galima nustatyti vaiko sveikatos būklę, išaiškinti ir koreguoti skirtingus rizikos veiksnius sveikatai, įvertinti, ar sveikata atitinka normas.

Vaiko sveikata turėtų būti tikrinama profilaktiškai nuo pirmosios gyvenimo dienos iki pilnametystės, kartą per metus ar dažniau. Profilaktinei patikrai priskiriama odos, burnos, matomų gleivinių apžiūra, arterinio kraujo spaudimo matavimas, periferinių limfmazgių apčiuopa, regėjimo aštrumo nustatymas, klausos patikrinimas, bendras kraujo ir šlapimo tyrimas, gliukozės kiekio kraujyje ištyrimas, svorio, ūgio matavimas bei kiti tyrimai.

01.

Vaiko sveikatos pažymėjimas

Kiekvienais metais, ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai turi savo švietimo įstaigai pateikti sveikatos pažymėjimą, kuris buvo išduotas ne anksčiau nei prieš metus, tad vaiko tėvai turėtų kaip galima anksčiau pasirūpinti profilaktiniu apsilankymu ir sveikatos patikrinimu.

Šios kasmetinės patikros tikslas yra įvertinti vaiko būklę ir galimybę dalyvauti mokyklos ugdymo veikloje. Apžiūros metu, gydytojas įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujospūdį, regos būklę, kraujotakos, kvėpavimo takų, nervų, virškinimo, skeleto-raumenų bei kitų organizmo sistemų funkcijas. Gydytojas nustato ir fizinio ugdymo grupę – jei vaikas, dėl sveikatos būklės, negali dalyvauti kūno kultūros pamokose, specialistas nurodo, kuriam laikui. Apžiūros duomenys bei rekomendacijos įrašomi išduodamame, specialios formos pažymėjime, kuriame taip pat pateikiama informacija apie skubią pagalbą vaikui, kuris serga alergija, lėtinėmis ar kitomis ligomis, su nurodymais, kokios pirmosios pagalbos priemonės turėtų būti naudojamos.

Kasmetiniam sveikatos patikrinimui priskiriama profilaktinė vaikų dantų apžiūra ir burnos higienos įvertinimas, kurį atlieka gydytojas odontologas. Apžiūros metu, įvertinama vaiko dantų ir žandikaulių būklė, suteikiama reikalinga informacija apie dantų ėduonies profilaktikos priemones. 6-14 metų vaikams bei jų tėveliams specialistas primins apie krūminių dantų dengimo silantais programą – joje dalyvaujantiems  vaikams paslaugos teikiamos nemokamai.

02.

Profilaktiniai skiepijimai

Pavojingų ligų prevencijai užtikrinti Lietuvoje vykdoma vaikų imunoprofilaktika, kurią skiria šeimos gydytojas. Jis vadovaujasi patvirtintu profilaktinių skiepijimų kalendoriumi, kuriame pagal skirtingas vaikų amžiaus grupes numatytos reikalingos vakcinos. 7 metų vaikams šeimos gydytojas skiria atlikti ir tuberkulino mėginį (Mantu).

Profilaktiniai vaikų sveikatos patikrinimai, imunoprofilaktika ir kitos gydymo paslaugos vaikams yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis ir tėveliams už šias paslaugas papildomai mokėti nereikia.

Play Video

Nelaukite eilės specialisto konsultacijai

Mūsų šeimos gydytojai